JUULI 2017: EIL kontserdid pianistiga!

Tähistame Jaan Tamme nim puhkpillikvinteti 75. aastapäeva!

8.-9. juuli 2017

ESTICA ja Ave Kruup (klaver)

Kava:

Paul Hindemith Väike kammermuusika op. 24 nr 2 viiele puhkpillile (1922)

W.A. Mozart Klaverikvintett KV 452 oboele, klarnetile, metsasarvele, fagotile ja klaverile (1784)

Cyrillus Kreek Kaks osa tsüklist “Viis rahvaviisi” puhkpillikvintetile ja klaverile (1956) 

Jaan Rääts Sekstett klaverile ja puhkpillikvintetile op.46 (1972)

maj_9901lo%cc%83igatud-copy

Eesti muusikaloo üks olulisemaid kammeransambleid Jaan Tamme nimeline puhkpillikvintett tegutses järjepidevalt 50 aastat, sütitades väga paljusid heliloojaid kirjutama sellele koosseisule ja esindades eesti muusikat üle kogu omaaegse hiiglasliku Nõukogude Liidu.

2017. aastal täitub 75 aastat Jaan Tamme nimelise puhkpillikvinteti asutamisest ning noored muusikud puhkpillikvintetist Estica pühendavad legendaarse puhkpilliansambli juubelile kontserdi koos eesti pianisti Ave Kruubiga. Esitusele tuleb valik teostest, mis Jaan Tamme nimelisele puhkpillikvintetile kirjutatud või selle repertuaaris olulisel kohal olnud. Kontserdi finaalina kõlavad Cyrillus Kreegi ja Jaan Räätsa sekstetiteosed, milles ühendavad oma kõlalised ja tehnilised võimalused klaver ning kõik viis puhkpillikvinteti instrumenti.

Pianist Ave Kruup on mitmekülgne soolo- ja kammermuusik, kes on esinenud nii Eestis kui ka Rootsis, Saksamaal, Prantsusmaal, Luksemburgis, Itaalias, Hispaanias. Ave Kruup on õppinud Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias, kus tema juhendajaks oli prof Ivari Ilja. Seejärel asus ta õppima Saksamaale, kus aastal 2006 lõpetas kõrgeima hindega Mannheimi Muusikakõrgkooli prof Ragna Schimeri käe all. Kolm aastat hiljem omandas Ave Kruup magistrikraadi Karlsruhe Muusikakõrgkoolis Kalle Randalu klaveriklassis. Muusik on tulemuslikult osalenud mitmetel konkurssidel ning võitnud mitemid stipendiume ja auhindu. Sealhulgas “Wilhelm-Müller” Fondi stipendium, III koht “Nueva Acrópolis” Internatsionaalsel Klaverikonkursil Madriidis ja kammermuusikuna I koht IX J. Françaix’ nimelisel Internatsionaalsel Konkursil Pariisis. www.avekruup.com

Jõulukava 2016

kvintett-mustvalge

Puhkpillikvintett Estica kaunistab Teie jõulupeo meeleoluka pühademuusikaga!

Pühadekava sisaldab mitmeid armastatud jõululaule, mis on seatud viiele helisevale puhkpillile. Nende kõrval saab kuulda aga ka säravaid teoseid puhkpillikvintetimuusika varasalvest.

Väljavõte kavast (täpne kava sõltub soovitavast kontserdipikkusest):

Jacques Ibert Allegro tsüklist “Trois pieces breves”

Olav Ehala “Jõuluingel”

Edward Grieg “Anitra tants” süidist Peer Gynt I

Popurrii Estica lemmikjõululauludest (“Üks roosike…”, “Keerlevaid, langevaid…”, “Haldjate jõuluöö”, “Valged jõulud” jne)

Rasmus Puur “Laul Maarja külale”

George Michael “Last Christmas”

jt

Kontakt: estica@estica.ee, +3725287668 (Heli)

ESTICA on eesti noortest puhkpillimängijatest koosnev kvintett. Ansambli muusikute seas on nii Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Vanemuise Sümfooniaorkestri kui Eesti Kaitseväe Orkestri liikmeid. Koos mängitakse alates aastast 2010, andes igal aastal mitmeid avalikke kontserte. Ansambli viis erinevat puhkpilli kõlavad koos väga pidulikult: flööt on virtuoosne ja särav,  oboe ja klarnet põnevate tämbritega, fagott ja metsasarv lisavad jõudu ja kaunist kõla. Estica repertuaaris on teoseid heliloojatelt üle maailma, sealhulgas nii kaunist klassikat kui uuemaid meeleolukaid teoseid. Eesti muusika on rikas puhkpillikvintetile loodud põnevate teoste poolest ja mõned neist on kirjutatud spetsiaalselt Esticale.

 

Suvekontsert Pärnus 28. juulil 2016

Estica esineb 28. juulil kell 18 Pärnus Koidula pargis.

Tegemist on suvise puhkpillimuusika kontsertide sarjaga, mille seekordsel kontserdil on Koidula park Estica puhkpillikvinteti päralt. Kava on värske ja vaheldusrikas, kuuleb mõningaid kvintetimuusika hitte, Esticale armsaks saanud teoseid ansambli eelmistest kavadest ning mõningaid “tõeliste eesti laulude” seaded.

Kavas: Farkas, Ibert, Grieg, V. Kapp, Kõrvits, Ehala jt

Kontsert on loomulikult TASUTA!

Kehvema ilma korral on kontserdi toimumiseks olemas ka siseruumivariant.

suvine kvintett

TUULED VIIEST ILMAKAAREST Heli Ernitsa doktorikontsert

 

Neljapäeval 3. märtsil 2016 kell 19 Kadrioru Kunstimuuseumis

Viis puhkpilli, igaüks justkui erinevast ilmakaarest, saavad kokku puhkpillikvintetis – särav virtuoosne flööt kõlapildi tipus, fagott seismas bassihääle eest, keskel laulev oboe, paindlik klarnet ja pidulikkust lisav metsasarv. See koosseis on heliloojaid, pillimehi ja kuulajaid võlunud juba üle kahesaja aasta.

Heli Ernitsa viimane doktorikontsert on kummardus puhkpillikvintetile, inspireeritud eriti just viimase olulisest rollist Eesti muusikaloos. Kontserdil kõlavad muuhulgas kaks esiettekannet – Lauri Jõelehe uudisteos puhkpillikvintetile ja Tõnu Kõrvitsa uudisteos sooloinglissarvele.

Heli Ernits (oboe, inglissarv)

Estica puhkpillikvintett:

Anna Kelder (flööt)

Helena Tuuling (klarnet)

Meelika Mikson (metsasarv)

Mari Gienow (fagott)

 

Kavas: Reicha, Ibert, Eller, Pärt, Vetemaa, Jõeleht, Kõrvits

 

Estica

Advendikontserdid koos käsikellaansambliga!

“Helisev Ootus”
Puhkpillikvintett Estica
Pärnu käsikellastuudio

13.12 kell 17 Tartu Jaani kirik
16.12 kell 19 Tallinn, Kohvik Sinilind (Müürivahe 50) / Tallinna Kinomaja (Uus 3)
20.12 kell 17 Pärnu Kontserdimaja kammersaal

Helisevad advendikontserdid valitud klassikateoste ning armastatud jõulumuusikaga. Esmakordselt astub Eestis üles kooslus põneva kõlaga käsikelladest ning traditsioonilisest puhkpillikvintetist. Esinevad Pärnu linna esinduskollektiivide hulka valitud Pärnu käsikellastuudio ja noortest professionaalsetest muusikutest koosnev Puhkpillikvintett Estica.
Kavas on spetsiaalselt puhkpillidele ja käsikelladele seatud muusikavalik klassikast: Bach, Grieg, Strauss, Schubert jt; armastatud jõuluviiside töötlused ja originaalloomingut puhkpillikvintetile.

Pärnu käsikellastuudio on loodud aastal 1998. 17 tegutsemisaasta jooksul on kellamängijate arv aina kasvanud, erahuvialakool pakub täna tegevust igas vanuses pärnakatele. Repertuaarist võib leida nii originaalloomingut, klassika- ja rahvamuusikaseadeid kodust ja laiast ilmast, Eesti autorite teoseid kui ka näiteks filmimuusikat ja rockballaade. Paljud arranžeeringud käsikelladele on tehtud Elo Kesküla poolt, kes on ühtlasi ka stuudio kunstiline juht. Pärnu käsikellamängijad armastavad tihti „ületada tüüpilise kellaansambli piire“- koos katsetatakse kõiki musitseerimisvorme ja –stiile ning tehakse koostööd erinevate vokaal- ja instrumentaalsolistidega, kooridega, rahvamuusikutega jne.Edukad kontsert- ja konkursireisid on viinud käsikellamängijad lisaks Eesti kontserdipaikadele ka Soome, Rootsi, Saksamaale, Venemaale, USA-sse. Tänavu juunis naaseti koos Pärnu kammerkooriga Austriast A. Bruckneri nimeliselt rahvusvaheliselt koorikonkursilt kulddiplomi ja eripreemiaga. Pärnu käsikellastuudio on valitud linna esinduskollektiivide hulka.

2015 suvehooaeg algab kontserdiga Haapsalus

Pikk talv on seljataga ja Puhkpillikvintett Estica on valmis suvisteks kontsertideks. Hooaja avakontsert toimub Haapsalu Kuursaalis 14. juulil algusega kell 18.
Muusikaliselt on see vaheldusrikas ja atmosfäärilt pisut eriline kontsert. Kavast leiab puhkpillikvintetimuusika pärle ungari ja prantsuse heliloojatelt ning kodumaisest muusikast valitud palad harvakuuldavatest Cyrillus Kreegi puhkpillisüitidest ja esmaettekande kirjanik-helilooja Enn Vetemaa eredatest miniatuuridest.

Kavas:

György Ligeti Kuus bagatelli puhkpillikvintetile

Cyrillus Kreek Kolm osa süitidest puhkpillikvintetile

Enn Vetemaa Seitse neuroosi puhkpillikvintetile ESIETTEKANNE

Darius Milhaud La Cheminée du Roi René, op 205 (süit „Kuningas Renee kamina ääres“)

Jaques Ibert Trois Piecès Brèves (Kolm lühikest pala)

Haapsalu plakati pilt