Estica “Jõuluingel”

kvintett-mustvalge

Puhkpillikvintett Estica kaunistab Teie jõulupeo meeleoluka pühademuusikaga!

Pühadekava sisaldab mitmeid armastatud jõululaule, mis on seatud viiele helisevale puhkpillile. Nende kõrval saab kuulda aga ka säravaid teoseid puhkpillikvintetimuusika varasalvest.

Väljavõte kavast (täpne kava sõltub soovitavast kontserdipikkusest):

Jacques Ibert Allegro tsüklist “Trois pieces breves”

Olav Ehala “Jõuluingel”

Edward Grieg “Anitra tants” süidist Peer Gynt I

Popurrii Estica lemmikjõululauludest (“Üks roosike…”, “Keerlevaid, langevaid…”, “Haldjate jõuluöö”, “Valged jõulud” jne)

Rasmus Puur “Laul Maarja külale”

George Michael “Last Christmas”

jt

Kontakt: estica@estica.ee, +3725287668 (Heli)

ESTICA on eesti noortest puhkpillimängijatest koosnev kvintett. Ansambli muusikute seas on nii Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Vanemuise Sümfooniaorkestri kui Eesti Kaitseväe Orkestri liikmeid. Koos mängitakse alates aastast 2010, andes igal aastal mitmeid avalikke kontserte. Ansambli viis erinevat puhkpilli kõlavad koos väga pidulikult: flööt on virtuoosne ja särav,  oboe ja klarnet põnevate tämbritega, fagott ja metsasarv lisavad jõudu ja kaunist kõla. Estica repertuaaris on teoseid heliloojatelt üle maailma, sealhulgas nii kaunist klassikat kui uuemaid meeleolukaid teoseid. Eesti muusika on rikas puhkpillikvintetile loodud põnevate teoste poolest ja mõned neist on kirjutatud spetsiaalselt Esticale.